Blog

Generowanie rozkładów rozdań w BridgeSpider

Data: 
2023-12-08

Rozkłady rozdań w BridgeSpider są generowane losowo przez komputer. Nikt nie ma wpływu na konkretne układy, nikt nie przebiera, czy nie modyfikuje rozdań.

Do generowania wykorzystujemy program BigDeal, który jest standardem na wszelkich oficjalnych zawodach w PZBS, EBL i WBF.

Zasada działania programu BigDeal została wyjaśniona:

  • w formie popularnonaukowej przez Mirosława Męcika w jego wykładzie o generowaniu rozdań z 2005 r. - link,
  • w formie bardziej naukowej przez autora programu Hansa van Staverena - link (ang.).

Infrastruktura, na której generowane i przechowywane są rozkłady w BridgeSpider, jest specjalnie wydzielona od reszty systemu i objęta rejestrowanym dostępem.

Miejsca nadchodzących turniejów

Data: 
2023-08-21

W ramce po prawej stronie rozpoczęliśmy publikację listy nadchodzących turniejów. Po kliknięciu na wybraną datę można zapoznać się z listą zgłoszonych turniejów wraz z miejscami gry podanymi przez sędziów.

Co najwyżej 30 rozdań

Data: 
2022-05-16

Od dnia 23 maja we wszystkich turniejach Pajączka, w tym także w turniejach KMP, należy rozgrywać co najwyżej 30 rozdań.

Z tego względu w nowo pobieranych plikach znajdą Państwo dokładnie 30 rozkładów. W przypadku przesłania nam wyników zawierających zapisy w rozdaniach o numerach powyżej 30 zapisy takie nie będą wliczane do klasyfikacji ogólnopolskich.

Niniejsza zmiana została uzgodniona z PZBS.

Symulacja rozgrywki w przeglądarce

Data: 
2021-11-28
Od niedawna klilając ikonę kart przy danym kontrakcie, możesz przeprowadzić symulację rozgrywki! Zachęcamy do korzystania!
 

Pliki rozkładów - 34 zamiast 30 rozdań

Data: 
2021-07-07

Mniej więcej od połowy lipca pliki z rozkładami będą zawierać nie 30, a 34 rozdania. Ma to na celu ułatwienie ośrodkom, które ze względów organizacyjnych muszą puścić turniej w schemacie na ponad 30 rozdań.

W turniejach codziennych (innych niż KMP) wskazane jest jednak nadal rozgrywanie do 30 rozdań.

Możliwość pobrania PBN

Data: 
2020-11-02

Dodaliśmy możliwość pobrania pliku PBN z rozkładami turnieju. Ten format pliku można wykorzystać w różnych programach okołobrydżowych.

Nowe linki pojawiły się na stronie z tabelą wyników turnieju oraz przy protokołach rozdań.

Wydłużony czas pobrania rozdań w związku z zaleceniami sanitarnymi

Data: 
2020-09-15

W związku z obowiązującymi w PZBS zaleceniami dotyczącymi wznowienia działalności brydżowej w związku z COVID-19 i wynikającymi z nich utrudnieniami w przygotowaniu turniejów, w tym powielaniu rozdań, wydłużamy dla wszystkich użytkowników możliwość pobrania rozkładów dla turnieju do 6 dni przed rozpoczęciem turnieju, niezależnie od zadeklarowanego sposobu powielania rozkładów.

Zmiana obowiązuje od 15 września do odwołania.

Turniej WOŚP

Data: 
2020-01-13

We wczorajszych 25 turniejach WOŚP rozegranych w Pajączku zebrano łącznie 25 244,64 zł!

Zobacz więcej:

Wyniki ogólnoświatowe The Common Game

Data: 
2019-12-16

Od dziś w ramach turniejów The Common Game będziemy publikowali ogólnoświatowy ranking turnieju uwzględniający polskie pary. Na stronie z wynikami ogólnopolskimi kliknij po prostu "Wyniki ogólnoświatowe polskich par".

Wyniki ogólnoświatowe pojawiają się kilka godzin po turnieju.

Nowe formaty plików z rozkładami

Data: 
2019-11-30

Pobierając rozkłady Pajączka przed turniejem, sędziowie otrzymają teraz pliki PDF z protokołami oraz tzw. "przeglądówkami" lub "główkami" (tj. wszystkie rozkłady na jednej stronie) dla dowolnego turnieju.

Jest to reakcja na Wasze prośby. Kiedyś te pliki PDF były dostępne jedynie dla wybranych turniejów.

Strony