Instrukcje dla sędziów

Instrukcja techniczna przeprowadzania KMP


Jeżeli jesteś sędzią lub organizatorem turniejów lokalnych, znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje jak wziąć udział w przedsięwzięciu Pajączek.

Jeżeli na którymkolwiek etapie będziesz miał z czymś problem - zajrzyj na stronę Kontakt, a postaramy się jak najszybciej Cię wspomóc.

Rejestracja w systemie

Pierwszy krok do wzięcia udziału w Pajączku to zarejestrowanie się przez sędziego (ewentualnie organizatora) na niniejszej stronie internetowej. Formularz rejestracji znajduje się tutaj.

Na formularzu podajesz podstawowe informacje o sobie i o swojej działalności w zakresie organizacji turnieju oraz ustalasz login i hasło, służące uwierzytelnianiu na stronie. Koniecznie musisz też podać prawidłowy adres e-mail, na który przysłany zostanie link aktywujący Twoje konto na BridgeSpider.com.

Podczas rejestracji zostaniesz także proszony o wskazanie WZBS, na terenie którego odbywają się prowadzone przez Ciebie turnieje. Po rejestracji przedstawiciele WZBS zostaną poinformowani o Twoim zgłoszeniu w celu weryfikacji czy rzeczywiście jesteś sędzią lub organizatorem działającym na ich terenie.

A więc nie zwlekaj - zarejestruj się tutaj! Zajmie Ci to zaledwie chwilę!

Zgłoszenie turnieju

Jeżeli masz już konto na BridgeSpider.com zaloguj się i przejdź na stronę Harmonogram turniejów. A tam po kolei:

  1. Znajdź dzień, w którym prowadzisz turniej w czasie przewidzianym przez Pajączka.
  2. Kliknij "Zgłoś turniej" przy wybranym dniu.
  3. Uzupełnij podstawowe informacje dot. turnieju - m.in. godzinę, miejsce czy sposób powielania kart. To ostatnie jest dla nas ważne, abyśmy wiedzieli kiedy udostępnić Ci rozkłady rozdań, które musicie rozegrać, aby turniej został uwzględniony w Pajączku.
  4. To wszystko, turniej został zgłoszony, a Tobie wyświetlona zostanie informacja o zgłoszeniu, o pobraniu rozkładów rozdań oraz o przesłaniu wyników turnieju.

Informacja o każdym zgłoszonym turnieju jest przesyłana do WZBS, na terenie którego turniej się odbywa, w celu weryfikacji.

W trakcie turnieju

Turniej prowadzisz normalnie, swoim programem liczącym. Podczas turnieju nie publikuj rozkładów czy protokołów w Internecie.

Najważniejsze - po turnieju

Po policzeniu wyników turnieju w swoim programie liczącym należy przesłać wyniki do Pajączka. Niektóre programy liczące bezpośrednio wspierają eksport wyników do formatu Pajączka, a w przypadku innych należy skorzystać z naszego programu "TD Spider". Szczegóły w dziale .

JFR KoPS i JFR Pary

W przypadku użycia programów liczących Janka Romańskiego niezbędne jest pobranie programu TD Spider (Do pobrania).

Po uruchomieniu programu TD Spider klikamy przycisk z nazwą używanego przez nas programu liczącego (jeśli używamy JFR Pary to wcześniej w menu programu musimy wprowadzić ustawienia MySQL). Otwiera się wtedy okno, w którym wskazujemy nasz turniej (np. w KoPSie plik INF, w Parach bazę turniejową) - trzeba to zrobić uważnie, żeby wybrać właściwe wyniki. Następnie program odczyta nasz turniej, a my klikamy "Zapisz w formacie BridgeSpider" i wskazujemy miejsce docelowe. W ten sposób otrzymamy plik *.bs.

Uwaga! Wyniki z KoPSa muszą zawierać listę startową wypełnioną KopsListą lub WinListą.

Inne programy

W przypadku innych wspieranych przez nas programów liczących nie używa się w/w programu TD-Spider, a plik z danymi turnieju w wymaganym formacie uzyskuje się w następujący sposób:

  • RRBridge lub Tournament calculator - w obu programch w menu „Plik” jest dostępna opcja „Eksport do Pajączka” tworząca pojedynczy plik z turniejem.
  • ACBLScore - do naszego systemu możesz przesłać bezpośrednio plik *.ACE

Dalsze postępowanie

Wyniki w formacie przygotowanym jak wyżej należy przesłać do Pajączka za pomocą formularza dostępnego w zgłoszeniu turnieju. Do swojego zgłoszenia można dostać się z Harmonogramu - przy każdym turnieju, który zgłosiliśmy, widnieje pomarańczowy link "Zobacz". U dołu strony znajduje się formularz przesłania pliku z wynikami. Po przesłaniu pliku możemy obserwować postęp jego przetwarzania przez program liczący Pajączka.

To tyle! Po paru sekundach przesłane przez Ciebie wyniki zostają doliczone do wyników zbiorczych z całej Polski.

Poprawki w wynikach

Jeżeli po przesłaniu wyników do Pajączka zdarzy się, że trzeba coś w wynikach skorygować (nazwisko, zapis itp.) to nie ma problemu - wyniki swojego turnieju możesz przesłać wielokrotnie w ten sam sposób (opisany powyżej), a system to rozpozna i podmieni Twoje stare wyniki nowymi.